U příležitosti 130. výročí narození Jožky Barucha byla vydána první monografie představující jeho život a dílo. Textové části se ujali: historik umění docent Pavel Šopák ze Slezského zemského muzea v Opavě, Dr. Tomáš Mikuláštík, kunsthistorik, PhDr. Alena Podzemná, historička umění, Dr. Iva Knobloch, vedoucí sbírek grafiky Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Olga Méhešová a Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko, Mgr Lenka Rychtářová-Valečková ze Slezského zemského muzea v Opavě a další autoři. Grafickou podobu knize citlivě vtiskl v souladu s Baruchovou grafickou linkou Aleš Žanta.

Knihu je možné zakoupit v Praze ve všech obchodech Modernista, v Galerii DOX, v Museum Kampa, v obchodě CZECHDESIGN a v knihkupectvích: ArtMap, KAVKA BOOK, v Antikvariátu Markéta Lazarová, Knihkupectví Přístav, Knihkupectví Ostrov, Knihkupectví Karolinum a Page Five. V Brně v Moravské galerii a ve Valašském Meziříčí je kniha ke koupi přímo v Muzejním a galerijním centru, v Informačním centru města a také v obchodě Zrní, v Rožnově pod Radhoštěm v prodejně Valašského muzea v přírodě a muzejním obchodě GASK v Kutné Hoře.

Abychom přiblížili tvorbu Jožky Barucha širší veřejnosti, vytvořili jsme kolekci replik dekorativních předmětů a dřevěných hraček podle Baruchových návrhů.

Originální hračky vznikaly v rámci řezbářských kurzů, které Jožka Baruch několik let po sobě vedl ve 20. letech minulého století. Hračky jsou inspirovány starými lidovými dřevěnými dětskými hračkami, přesto nesou zřetelný Baruchův rukopis.

Autorizované repliky vyrábějí:

Umělecká výroba Pavla Maška (www.umeleckavyroba.cz)
Řezbář Jiří Drhovský

Ve vybraných galeriích, muzeích a knihkupectvích též naleznete ke koupi záložky do knih s motivy iniciál, které se objevují v knížce Jožky Barucha „Ludé z poza Junákova“. Na výběr je z deseti písmen ve třech barevných provedeních – B, E, F, J, M, N, O, P, S, V.

V současné jsou již také opět k dispozici pohledy z kolekce původních pohlednic Jožky Barucha s vánočními a velikonočními motivy. Pohledy si můžete objednat emailem na info@jozkabaruch.cz či zakoupit v Praze v obchodech Modernista a Muzeu Kampa, v Brně v Moravské galerii a ve Valašském Meziříčí v obchodě Zrní.